لیزر موهای زائد بدن مردان برای کاهش بوی عرق و افزایش اعتماد بنفس

لیزر موهای زائد بدن

لیزر موهای زائد بدن محبوبیت گسترده‌ای بین مردان یافته است.  در واقع، سی درصد از مراجعه کنندگان برای رفع موهای زائد بدن با لیزر را مردان تشکیل می‌دهند. لیزر برای بسیاری از مردان می‌تواند ریش‌ها و خط گردن آنها را اصلاح کند تا ته ریش صورت را کاهش داده و حساسیتی که بعد از تراشیدن صورت ایجاد شده را برطرف کند و همچنبن عارضه‌ رشد زیر پوستی مو که به نام  سودوفولیکولیت شناخته می‌شود را از بین ببرد. رفع موهای زائد بدن به قدری مناسب و از لحاظ اقتصادی به صرفه است که هر روزه مردان بیشتری تصمیم به انجام آن می‌گیرند. این تعداد شامل مردانی نیز می‌شود که پیش از این در مورد انجام آن دچار تردید بودند. لیزر موهای زائد بدن برای مردان می‌تواند شامل از بین بردن موهای تقریباً تمام نقاط بدن باشد، ولی اکثر مردان نواحی کمر، پشت، گردن، شکم، نواحی شرمگاهی و سینه‌هایشان را لیزر می‌کنند. اگر شما نیز یکی از مردانی هستید که در فکر انجام این درمانید، این نوشتار را بخوانید تا در مورد مواردی که شاید در مورد لیزر موهای زائد بدن برای مردان نمی‌دانستید مطلع شوید.

لیزر موهای زائد بدن به رفع بوی بدن کمک می‌کند


لیزر موهای زائد بدن به رفع بوی بدن کمک می‌کند

نه فقط رفع بوی بدن بلکه به خارش بدن نیز کمک می‌کند. وقتی روی بدن شما مو رشد می‌کند، بو را به خود جذب می‌کند – که می‌تواند باعث بو گرفتن بدن شما شود. البته وقتی موهای خود را می‌زنید، بوی بدن نیز با آن موها از بین می‌رود. موی بیش از حد بلند می‌تواند باعث خارش و حساسیت بدن شود ولی وقتی آن را  با لیزر از بین ببرید تأثیر شگرفی بر از بین رفتن حس خارش اعصاب خورد کن خواهد داشت.

لیزر موهای زائد بدن درد بسیاری کمتری نسبت به موم انداختن دارد


لیزر موهای زائد بدن درد بسیاری کمتری نسبت به موم انداختن دارد

اگر از آن دسته مردانی هستید که موهای بدن خود را موم می‌اندازد، لیزر موهای زائد بدن   بهترین دوست جدید شما خواهد شد. بگذارید صریح بگوییم که موم انداختن حس خیلی بدی دارد. و درعین حال بسیاری از افراد گزارش کرده‌اند که لیزر موهای زائد بدن حسی همچون کشیدن آرام یک کش پلاستیکی رو پوست دارد، که اصلاً دردناک نیست. ضمناً این درمان‌ بسیار سریع است و همچنین می‌توانید در صورت تمایل از پمادهای بی‌حس کننده نیز استفاده کنید.

به هیچ وجه نباید پیش از لیزر موهای زائد بدن، برنزه کنید


به هیچ وجه نباید پیش از لیزر موهای زائد بدن، برنزه کنید

چرا؟ زیرا پوستی که به تازگی در معرض آفتاب – یا دستگاه سولاریوم – قرار گرفته، رنگدانه‌های ملانین زیادی تولید می‌کند، که انرژی زیادی را از لیزر دفع کننده مو جذب می‌کند. این جذب بیش از حد انرژی باعث واکنش مضر روی پوست می‌شود. حداقل 4 هفته پیش از لیزر موهای زائد بدن پوست را برنزه کرد و همچنین تا دو هفته پس از درمان نیز از برنزه کردن بدن خودداری کنید.

زمان شیو رسیده است!


زمان شیو رسیده است

باید شب قبل از لیزر موهای بدن خود را بتراشید تا انرژی لیزر بتواند به راحتی به فولیکول مو برسد. اگر شیو کردن موهای ناحیه تحت درمان را فراموش کنید، پزشک یا نوبت شما را به نوبت بعدی موکول خواهد کرد یا با اخذ هزینه اضافه در مطب این کار را انجام خواهند داد. در هر صورت، بهترین کار انجام آن در منزل است.

مردان می‌توانند در هر نقطه از بدن خود لیزر موهای زائد بدن را انجام دهند (تقریباً هر نقطه)


مردان می‌توانند در هر نقطه از بدن خود لیزر موهای زائد بدن را انجام دهند

انگشتان پا؟ انتخاب شد. کمر؟ انتخاب شد. گردن؟ انتخاب شد. مردان می‌توانند هر جایی از بدن خود را که بخواهند لیزر کنند. محبوب‌ترین نواحی در مردان سینه و پشت است و نواحی ممنوعه چشم‌ها هستند. وقتی صحبت از لیزر موهای زائد بدن برای مردان می‌شود، دیگر بنا به صلاحدید مردان می‌توان هر نقطه‌ای از بدن را لیزر کرد.

رفع موهای زائد بدن، تناسب اندام شما را به رخ می‌کشد


بعد از این همه ساعت ورزش کردن در باشگاه، شاید بتوانید بدن کات خورده خود را مشاهده کنید – یا حداقل هیکل زیبایی پیدا کنید. معمولاً بعد از این، بهترین کار لیزر کردن موهای زائد بدن است تا به خوبی بدنتان خود را نشان دهد. اینجاست که لیزر موهای زائد بدن برای مردان، کارکرد اصلی خود را نشان می‌دهد. یک سینه بدون مو شیوه‌ای بسیار عالی برای نشان دادن یک هیکل متناسب است.

آیا بدن من ظاهری طبیعی خواهد داشت؟


بله، پزشک لبه‌های نواحی تحت درمان را با تکنیک مخصوصی با نواحی دیگر در هم می‌آمیزد، به همین خاطر این ناحیه با الگوی رشد مو در نواحی دیگر بدن شما ترکیب خواهد شد. برای مثال، هنگام لیزر پشت و شانه‌ها، پزشک سرشانه‌ها را نیز به گونه‌ای لیزر می‌کند که تا روی بازو به صورت پراکنده مو باقی بماند.

آیا می‌توان صرفاً موها را با لیزر نازک کرد؟


بسیاری از مردان تنها می‌خواهند موهای خود را نازک کنند   چه در ناحیه صورت ، چه در ناحیه پاها، سینه و بازوها تا حساسیت را کاهش داده و راحت‌تر بتوانند شیو کنند. تنها در عرض چند جلسه درمانی، تفاوت چشمگیری را در ته‌ریش خود و میزان راجت‌تر شدن شیو بدن مشاهده خواهید کرد. همچنین اکثر مردان دیگر رشد موهای زیر پوستی در جلوی گردن را تجربه نخواهند کرد، موهای این ناحیه برای برخی از مردان بسیار مشکل ساز است.

آیا لیزر موهای زائد بدن درد دارد؟


اکثر مردان مشکلی در تحمل درد اندک لیزر ندارند.  لیزر نه تنها زمان مراجعه شما به مطب را کاهش می‌دهد، بلکه بطور چشمگیری ناراحتی گذشته را با استفاده از روش نوین لیزر موهای زائد به حداقل می‌رساند.

در جلسه لیزر موهای زائد بدن چه می‌گذرد؟


لیزرها اشعه‌های پرقدرتی

لیزرها اشعه‌های پرقدرتی از نور هستند که توسط پوست جذب می‌شوند. این نور تبدیل به حرارت شده و توسط سلول‌هایی که لیزر به آنها تابیده شده جذب می‌شود، در حالیکه سطح بافت آسیبی نمی‌بیند. دانستن این نکته ضروری به نظر می‌رسد که موهایی که در مرحله رشد فعال خود هستند بیشترین تأثیر را درمان می‌پذیرد زیرا این موها حاوی مقادیر مناسبی از ملانین هستند که مستقیماً انرژی اشعه لیزر را جذب می‌کنند. در حین عمل، هم شما هم درمان‌گر از عینک‌های محافظ چشم استفاده خواهید کرد. درمان‌گر از یک ابزار دستی استفاده می‌کند که روی پوست شما قرار گرفته و پالس‌های لیزر را به پوست می‌رساند. پیش از هر پالس لیزر شاید حس کنید کمی مایع خنک‌کننده روی پوست شما اسپری می‌شود. پزشک 18 میلیمتر از پوست شما را در هر بار تابش پالسی بر ثانیه پوشش می‌دهد. دستگاه‌های لیزر در این مطب از دستگاه خنک کننده‌ای در محل تماس با پوست استفاده می‌کند، که درمان را راحت‌تر می‌کند.

آیا دفع موهای زائد با لیزر دائمی است؟


لیزر موهایی که در مرحله رشد فعال (آناژن) هستند را بطور دائمی از بین می‌برد. با بازگشت فولیکول‌های مو به مرحله رشد آنها مستعد درمان با لیزر خواهند بود می‌توان آنها را برای همیشه از بین برد. برای از بین بردن تمام موها بدن نیاز به جلسات تکمیلی است. در جلسات تکمیلی موهایی که از فولیکول‌های تازه فعال شده رشد کرده‌اند از بین می‌روند. به همین خاطر است که توصیه می‌شود هر سال حداقل یک الی دو جلسه تکمیلی به پزشک مراجعه کنید.

لیزر موهای زائد، بیشترین تأثیر را روی موهای تیره و ضخیم می‌گذارد تا موهای نازک و روشن (یا موهای خاکستری، قرمز یا بلوند). اگر بطور طبیعی موهای تیره و پوست تیره  دارید نیز می‌وانید از درمان لیزر برای دفع موهای زائد بهره‌مند شوید. هرچند معمولاً باید درمان‌های تکمیلی را انجام دهید تا به نتایج رضایت‌بخش دست یابید.

به چند جلسه درمانی نیاز خواهم داشت؟


توصیه ما حداقل 6 الی 8 جلسه است، که میان جلسات شش هفته فاصله باشد تا بیش از 75 درصد کاهش موها را تجربه کنید، اگر هر شش هفته به درمان پایبند باشید. البته اگر می‌خواهید بیش از 80 درصد کاهش مو داشته باشید بخاطر سطح بالاتر تستسترون در بدن آقایان به 10 الی 12 جلسه درمانی نیاز خواهید داشت. باقیمانده موها بسیار نازک‌تر و نرم‌تر شده و می‌توان هر چهار ماه با درمان تکمیلی آنها را نیز از بین برد.

پس از لیزر موهای زائد بدن باید چه کاری انجام داد؟


پس از لیزر موهای زائد بدن باید چه کاری انجام داد؟

بطور کلی باید از قرار گرفتن در معرض خورشید و برنزه کردن با دستگاه برای دو الی سه هفته پیش از لیزر و یک الی دو هفته پس از آن خودداری کنید. توصیه ما استفاده از ضد آفتاب با SPF بیش از 30 است. پس از درمان مراقب پوست خود در زیر آفتاب باشید. پوست شما بعد از درمان نسبت به آفتاب حساس می‌شود و به همین خاطر نباید در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرد. ناحیه را سه روز پس از درمان بتراشید تا به فرآیند ریزش موها کمک شود. عدم ریزش بعضی از انواع موها متداول است و شما می‌توانید این نواحی را شیو کرده و در نوبت مراجعه به پزشک خود اطلاع دهید. هنگامی که درمان آغاز شد، فشار آوردن به مو از فولیکول آن باعث برعکس شدن تأثیر درمان می‌شود، به همین خاطر موم و بند انداختن توصیه نمی‌شود. البته بیمار می‌تواند موهای خود را کوتاه کند یا بتراشد یا از کرم‌های موبر در فاصله بین جلسات درمانی استفاده کند.

مزایای لیزر موی زائد برای مردان


  اعتماد بنفس .  راحت‌تر می‌توانید پیراهن خود را در میان دوستان خود دربیاورید.

  •   دوام.  نتایج لیزر طولانی مدت و با دوام است.
  •  دقت. لیزر می‌تواند به طول گزینشی فولیکول‌های مو را هدف قرار داده و به پوست اطراف آن آسیبی نرساند.
  •  راحتی. فناوری پیشرفته خنک ‌کننده که در محل تماس دستگاه با پوست قرار می‌گیرد، ناراحتی را به حداقل می‌رساند.
  •  آسودگی.  لیزر می‌تواند جایگزین بی‌دردسری برای شیو کردن، موم انداختن، الکترولوز و بلیچینگ باشد.
  •   بدون نقاهت. می‌توانید پس از هر جلسه درمانی بلافاصله به فعالیت‌های روزمره خود بازگردید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *