بهترین روش از بین بردن موهای ناحیه تناسلی: لیزر موهای زائد

از بین بردن موهای تناسلی با توجه به ماهیت خصوصی آن، اغلب کمتر از بخش‌های دیگر بدن مطرح می‌شود. اما به گفته بسیاری از تکنسین‌های لیزر، در سال‌های اخیر تقاضا برای لیزر موهای تناسلی بسیار افزایش یافته است. زیرا گرایش مردم به رهایی از درد و زحمت روش‌های قدیمی زدودن موهای ناحیه تناسلی (مانند اصلاح و اپیلاسیون) به طور روز افزونی در حال افزایش است.

متقاضیان لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی

انتخاب روش رفع موهای زائد بیکین با لیزر عموما به منظور زیبایی انجام می‌شود، اما بسیاری افراد این کار را علاوه بر زیبایی برای بهداشت و تمیزی هرچه بیشتر بدن خود انجام می‌دهند. افراد مختلف با سن، حرفه، موقعیت اجتماعی یا سبک زندگی متفاوت می‌توانند برای انجام لیزر موهای زائد اقدام ‌کنند چرا که این روش نتایج بسیار  موفقیت‌آمیزی به دنبال دارد و ظاهری زیبا و لطیف به پوست می‌دهد.

خانم ها تنها کسانی نیستند که دوست دارند هر روز حس تمیزی، زیبایی و لطافت نسبت به بدن خود داشته باشند، بسیاری از آقایان نیز به خاطر تاثیرگذاری زیاد و نتایج بلندمدتی که روش لیزر موهای زائد دارد، از آن استفاده می‌کنند. رفع موی زائد برای آقایان دیگر امری خاص یا متفاوت تلقی نمی شود و به کاری معمولی تبدیل شده که عموما آقایان نیز انجام می‌دهند. ما در کلینیک زیبایی رز، لیزر موهای زائد را برای آقایان نیز انجام می‌دهیم و حتما مطمئن می‌شویم که مراجعه‌کنندگان ما در حین انجام لیزر موهای زائد بدن  کاملا راحت هستند و احساس درد نمی‌کنند.

روش‌‌‌‌های از بین بردن موهای ناحیه تناسلی

یکی از راه‌های از بین بردن موهای زاید اطراف آلت تناسلی استفاده از تیغ یا ژیلت و تراشیدن موهای تناسلی زنان است که این تیغ‌ها اغلب باعث تیرگی دور آلت تناسلی می‌شوند بهترین راه برای جلوگیری از آن استفاده از روش‌های جایگزین می‌باشد, قبل از بیان راه حل رفع تیرگی باید بگویم شیو کردن می‌تواند دو عارضه پوستی و زیبایی ایجاد کند:

عوارض پوستی شیو کردن :

  • ایجاد جوش‌های بزرگ و یا ریزی در محل که بعضا حتی سر چرکی هم ندارند و فقط برجستگی دردناک قرمز رنگی هستند. این عوامل التهابی که در محل موها ایجاد میشوند، در صورتی که ریز و کوچک باشند و سر سفید رنگ چرکی داشته باشند، فولیکولیت نام دارند و هیچ خطری ندارند.
  • ایجاد تیرگی پوستی که از نظر زیبایی قابل توجه است .

اصلاح با لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی

یکی از بهترین راه های موقت برای از بین بردن موهای زائد ناحیه ژنیتال اصلاح می باشد . در زمان اصلاح شما کنترل کاملی بر ناحیه مورد نظر خواهید داشت به طوری که احتمال خطا بسیار کم می باشد زاویه ممکن است مشکل ساز باشد ولی استفاده از یک یا دو آینه همیشه می تواند به شما کمک کند .

مراحل و چگونگی لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی

جلسه‌ی درمانی

صحبت در مورد تعداد جلسات مورد نیاز با مشاور قبل شروع فرآیند بسیار مهم می باشد . بسته به نوع پوست و کیفیت موهای زائد این جلسات و تکرار آنها ممکن است متفاوت باشد . وجود اختلالات هورمونی به خصوص در زن ها که باعث تغییر در سیکل قاعدگی نیز می گردد می تواند تاثیر بسزایی در لیزر داشته باشد . مصرف داروهای خاص نیز یکی از مهمترین دلایل برای مشورت با متخصص قبل از اقدام به انجام این کار است .

لیزر بیکینی بسیار سریع انجام می‌شود و هر جلسه تنها در حدود 15 دقیقه طول می‌کشد. بر خلاف روش موم زدن، شما می‌توانید در این روش بین جلسات لیزر، موهای خود را تیغ بزنید. از آن جایی که نتایج لیزر موهای زائد دائمی است، شما با گذشت هر جلسه موهای کمتری خواهید داشت. همچنین موها به تدریج نازک‌تر می‌شوند و رنگ آن‌ها روشن‌تر شده و با سرعت بسیار کمتری رشد می‌کنند.

معمولا از ما سوال می‌شود که لیزر موهای ناحیه تناسلی تا چه حد دردناک است؟ درست است که لیزر موهای زائد کاملا بدون درد نیست، اما از طرف دیگر درد آن خیلی هم زیاد نیست. افرادی که قبلا از روش موم زدن استفاده کرده‌اند، می‌گویند که لیزر و موم زدن درد مشابهی دارند. در صورتی که نگران این مسئله هستید، ما می‌توانیم یک داروی بی‌حسی برای شما تجویز کنیم که فرمول آن به طور ویژه برای این منظور تهیه می‌شود.

نتایج مورد انتظار

بعد از تمام شدن هشت جلسه لیزر در ناحیه تناسلی و لیزر بیکینی، به طور معمول موهای این ناحیه بین 75 تا 90 درصد کاهش پیدا می‌کند. این نتایج دائمی هستند، به این معنا که موهای ازبین‌رفته دیگر هرگز رشد نخواهند کرد. هرگز فریب تبلیغاتی را نخورید که به شما می‌گویند که به طور کامل و صددرصدی موهای شما از بین می‌روند و دیگر هرگز نیازی به اصلاح موهای خود ندارید. هدف نهایی لیزر موهای زائد این است که تعداد موهای بسیار کمی در ناحیه باقی بماند که یک یا نهایتا دوبار در ماه نیاز به اصلاح دارند.

آیا استفاده از لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی روش امنی می باشد ؟

این روش بسیار امن می باشد اگر از لیزری درست با تنظیمات صحیح استفاده شود . ناحیه ی ژنیتال معمولا دارای پوستی تیره تر نسبت به نقاط دیگر بدن می باشند و این می تواند مستعد سوختگی در ناحیه لیزر شود .

ویژگی های لیزر موهای زائد در ناحیه ژنیتال

اولین و مهمترین ویژگی کاهش موها می باشد . اگر بنا به دلایل خاص این عمل برای برخی از افراد به صورت دائمی جوابگو نباشد باید بتواند از سرعت رشد آن کم کند . نازک شدن تارها نیز از دیگر ویژگی های این عمل به شمار می رود .

کاهش عوارض و مراقبت های مورد نیاز پس از لیزر

اقدام به سرد کردن ناحیه مورد نظر بهترین روش برای پیشگیری از عوارض های گوناگون می باشد و بیشتر از ژل های سرد و یخ برای این نواحی استفاده می گردد . در روزهای ابتدایی پس از لیزر ممکن است ناحیه مورد نظر دچار قرمزی و تورم گردد که تنها استفاده از کیسه ی یخ می تواند به روند بهبود آن تسریع بخشد . در نهایت می توان گفت لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی یک راه جدید و در عین حال ایمن برای از بین بردن دائمی موها می باشد .

هزینه

مانند هر روش زیبایی دیگر، هزینه لیزر موهای زائد بستگی به محل زندگی شما، کلینیکی که انتخاب می‌کنید و تعداد جلسات مورد نیاز شما دارد. به طور کلی، در سال‌های اخیر به دلیل افزایش تقاضا، هزینه لیزر مو اندام تناسلی کاهش یافته است. اگر لیزر مو اندام تناسلی برای کل منطقه تناسلی و نه صرفاً موهای پراکنده در امتداد خط بکینی باشد، عملیاتی وقت‌گیر خواهد بود.

منابع:

tak-roj.ir، honamtajhiz.com، tehrancosmetics.com، linkedin.com salamatzibaii.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *