بهترین سن لیزر موهای زائد برای زیبایی پوست و اثر آن در اعتماد بنفس

بهترین سن لیزر موهای زائد

بسیاری از دختران حتی شاید در سن 18 سالگی و با آنکه موی چندانی در بدن آنها رشد نکرده است، بنا به دلایلی تمایل پیدا می‌کنند از دست تعداد معدود موهای زائد در نقاط مختلف بدن شان خلاص شوند. ممکن است اصرار همسالان هم در اقدام به این تصمیم تاثیرگذار باشد. یک دختر جوان بخصوص وقتی که قصد تبدیل شدن به یک مدل معروف را دارد یا ورزشکاری که خلاص شدن از دست موهای زائد بر شکست یا موفقیت حرفه‌ای او تاثیرگذار است، بی درنگ وجود موهای زائد روی بدن توجه وی را جلب خواهد کرد. به همین دلیل، این افراد به دنبال گزینه‌هایی می‌گردند که بتوانند موهای زائد بدن شان را از بین ببرند و خوشبختانه راه حل‌های متعددی در این راستا قابل دسترس کاربران است از جمله می‌توان به روش لیزر موهای زائد اشاره کرد. علاوه براین، لازم است دختران نوجوان از سن کافی جهت تحمل هر گونه احساس ناراحتی حین لیزر درمانی و پیروی از دستورالعمل‌های برنامه درمانی برخوردار باشند. بیماران موظفند به مدت چند روز از کلیه اقدامات احتیاطی پس از درمان مانند قرار نگرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب و صرف نظر کردن از انجام ورزش‌های سنگین پیروی کنند.

لیزر موهای زائد می‌تواند نتایج موثری را به همراه داشته باشد، اما این تکنیک نوعی جراحی پزشکی به حساب می‌آید و لازم است تنها تحت نظر یک متخصص مجرب انجام گیرد. در خلال درمان، پرتوهای لیزر از مسیر پوست به تک تک فولیکول‌های مو تابانده می‌شوند. حرارت ناشی از دستگاه لیزر به فولیکول‌های مو آسیب می‌رساند و ممکن است مانع رویش مو در مراحل بعدی گردد. اگرچه لیزر موهای زائد روند رویش موها را کند می‌کند، اما تضمینی برای از بین رفتن همیشگی موهای زائد وجود ندارد. معمولا برای خلاص شدن همیشگی از دست موهای زائد نیاز به انجام چندین دوره درمانی مستمر است. ممکن است متخصص دوره‌های درمانی تکمیلی را هم در دستور کار خود قرار دهد.

دختران از چه سنی می‌توانند لیزر موهای زائد را شروع کنند؟


طی لیزر درمانی، موهای کامل و بالغ هدف قرار گرفته می‌شوند، ازاینرو سن افراد تاثیر چندانی در زمان آغاز درمان ندارد. علت اینکه پزشکان لیزر درمانی را برای دختران کم سن و سال توصیه نمی‌کنند ارتباطی با مراحل ترشح هورمون یا مسائلی از این قبیل ندارد. بلکه موضوع بیشتر به احساس ترس و آستانه تحمل درد مربوط می‌شود. احتمال دارد حین اجرای لیزر درمانی احساسی شبیه به گاز گرفتن به بیمار دست دهد و این شرایط می‌تواند موجبات اضطراب و ترس را در برخی بیماران کم سن و سال فراهم آورد و در نتیجه مدام از جای خود تکان بخورند و طی درمان عوارضی از قبیل سوزش احتمالی را برای آنها در پی خواهد داشت. در صورتی که دخترتان با لیزر درمانی مشکلی ندارد و شما هم از درمان او رضایت دارید و می‌توانید در حفظ آرامش وی کمک ساز باشید، پس در شروع درمان تردیدی نداشته باشید. پیشنهاد می‌کنیم درمان را از نواحی کم پشت بدن آغاز کنید و از متخصص درمانی درخواست کنید شدت حرارت دستگاه لیزر را روی درجه پایین تنظیم کند. روش لیزر درمانی کامل یک دست یا پا طی یک جلسه توصیه نمی‌شود، چرا که این کار به زمانی بیش از 90 دقیقه احتیاج دارد، پس لیزر درمانی از تمام قسمت‌های بدن و به صورت پراکنده نتیجه بخش‌تر خواهد بود.

چگونه می‌توان از لیزر بهترین نتیجه را گرفت؟


چگونه می‌توان از لیزر بهترین نتیجه را گرفت

آیا تاثیر لیزر موهای زائد برای دختران نوجوان دائمی است؟


بدلیل اینکه طی اولین سال‌های نوجوانی هورمون‌ها به سرعت در حال تغییر هستند و رویش مو سریعتر صورت می‌گیرد، ممکن است نتایج لیزر درمانی خیلی دوام نداشته باشند. شاید لازم باشد بیش از چند دوره درمانی انجام گیرد و این خود بر قیمت لیزر موهای زائد و هزینه‌های درمانی خواهد افزود. ارزش این را دارد که وقتی را برای یافتن یک متخصص مجرب و با تجربه اختصاص دهیم که هم کارش خوب باشد و هم تخفیف بدهد. بدون شک انجام لیزر درمانی بعد از تنظیم شدن مراحل ترشح هورمون‌ها، به طور کلی در گروه سنی 17 تا 19 سال، بسیار موثر و رضایت بخش‌تر خواهد بود.

افراد واجد شرایط لیزر موهای زائد

افراد واجد شرایط لیزر موهای زائد

دختران نوجوان با داشتن موی سیاه و پوست سفید گزینه ایده‌الی برای لیزر درمانی به حساب می‌آیند و لیزر موهای زائد خطری برای آن‌ها به همراه ندارد. لیزر موهای زائد پوست تیره یا ترکیب موی بلوند و سفید ممکن است در سنین پایین با کمی عوارض جانبی همراه باشد.

نتایج درمان همیشگی نیست

لیزر موهای زائد یک راه حل همیشگی و دائم برای خلاص شدن از دست موهای زائد محسوب نمی‌شود. در واقع، طی دوران بلوغ و بدلیل تغییرات هورمونی احتمال رویش مجدد موهای لیزر شده وجود دارد. ممکن است دختر نوجوان لیزر درمانی کند و مو همچنان رویش داشته باشد.

دوره لیزر درمانی بیش از 2 ماه به طول می‌انجامد

دختران نوجوان بیشتر به گزینه‌های درمانی سریع السیر تمایل نشان می‌دهند. طی یک جلسه درمانی 15 درصد از کل موهای زائد (که در مرحله آناژن سیکل رشد مو است) از بین می‌روند. اگر لیزر درمانی موهای زائد به درستی صورت پذیرد، نتایج تا 2 ماه ماندگاری خواهد داشت که طی این دوره زمانی پوست 6 تا 8 مرتبه تحت درمان قرار خواهد گرفت.

بد رنگ شدن پوست

احتمال دارد با لیزر موهای زائد رنگ پوست دختران نوجوان تغییر کند و ظاهر نامناسبی پیدا کند. این نوع عارضه نسبتا به ندرت اتفاق می‌افتد. اما آسیب‌ها ممکن است از رویش خود مو خیلی شدیدتر باشند. پوست بیماران تحت پرتوها و انرژی‌های نوری بمباران می‌شوند و این وضعیت ممکن است به تولید ملانین پوست صدمه برساند. تولید بیش از اندازه ملانین منجر به شکل گیری لکه‌های تیره بر روی پوست صورت خواهند شد. ازدیاد این رنگدانه‌های پوستی برای دختران نوجوان عارضه‌ای جدی در نظر گرفته می‌شود و ممکن است مشکلات روانشناختی را برای آنها به دنبال داشته باشد.

پرتوهای ماوراء بنفش خورشید و خطر سرطان پوستی

بیماران موظفند بعد از انجام لیزر موهای زائد به مدت 3 روز از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید پرهیز نمایند! این گفته به معنای راه رفتن زیر سایه‌ها، گذاشتن کلاه لبه دار، و پوشیدن لباس‌های آستین بلند و مراقبت از پوست در برابر پرتوهای زیان بار خورشید است. لیزر درمانی خود عامل سرطان پوستی محسوب نمی‌شود، بلکه قرار گرفتن در معرض نور خورشید به دنبال لیزر موهای زائد است که ممکن است است باعث بوجود آمدن سلول‌های سرطانی گردد.

لیزر موهای زائد چه خطراتی را برای دختران نوجوان به دنبال دارد؟


به منظور بهره مند شدن از ایده‌ال‌ترین نتایج درمان، لازم است شرایط مناسب مو جهت لیزر درمانی فراهم باشد، به عبارتی موهایی با رنگ تیره و کمی ضخیم گزینه مناسبی هستند. در صورتی که از موهای بلوند برخوردار هستید، این نوع درمان خیلی موثر واقع نخواهد شد. همچنین ممکن است با لیزر درمانی تغییر چندانی در ظاهر پوست مشاهده نشود اگر موهایتان خیلی نازک هستند. اکثر آقایان دارای موهای ضخیم‌تری هستند و اغلب اوقات شانس کسب نتایج موثر در همان مرحله نخست کاملا مشهود است.

پرسش‌های متداول


آیا دختران نوجوان می‌توانند بدون ایجاد خطر موهای زائد لب فوقانی را لیزر درمانی کنند؟

بله این تکنیک در از بین بردن موهای صورت نیز کاربرد دارد. میزان اثر بخشی و ماندگاری لیزر موهای زائد صورت برای مردان و زنان بالاست. به منظور پایین آوردن درصد خطر جراحی لازم است متخصص لیزر درمانی از طول موج مناسب پرتوهای لیزری بر روی پوست تیره‌تر استفاده کند. همچنین بهتر است موها کوتاه و به صورت ته ریش باشند و برای پیشگیری از بروز عوارض جانبی می‌بایست دستورالمعل‌های مربوط به مراقبت پس از لیزر موهای زائد به صورت کتبی توضیح و در اختیار بیماران قرار داده شوند.

آیا لیزر موهای زائد برای پسران با دختران نوجوان فرق می‌کند؟

تا زمانی که موهای تیره رویش داشته باشند و موها بقدر کافی ضخیم باشند، لیزر موهای زائد را می‌توان برای تمامی افراد با هر نوع رنگ پوستی انجام داد. با اینحال پیدا کردن مرکزی که لیزر موهای زائد را برای افراد کمتر از 18 سال انجام دهد، دشوار خواهد بود. به این دلیل که پوست افراد زیر 18 سال هنوز در دسته پوست‌های نابالغ طبقه بندی می‌شود و از اینرو لیزر درمانی برای این افراد حساسیت ایجاد خواهد کرد.

گذشته از اینها نوجوانان طی این دوران دستخوش برخی تغییرات هورمونی قرار می‌گیرند و این شرایط ممکن است بر نتیجه نهایی درمان تاثیرگذار باشد. بنابراین علیرغم کم شدن تعداد موهای زائد پس از لیزر درمانی، ممکن است بعد از گذشت چند سال مجددا شاهد رویش دوباره موهای زائد باشید. با توجه به نتایجی که از درمان لیزری انتظار می‌رود، این تکنیک در از بین بردن موهای زائد در هر نقطه از بدن موثر است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *