رفع موهای زائد با دستگاه لیزر الکساندریت: عوارض و هزینه

اگر در جستجوی روش‌های از بین بردن موهای زائد هستید، احتمالاً تمام گزینه‌های موجود را بررسی کرده‌اید و بدون شک پس از تحقیقات خود به این نتیجه رسیده‌اید که لیزر موهای زائد بهترین گزینه برای شما است.لیزر موهای زائد روشی غیرتهاجمی برای از بین بردن دائمی موهای زائد می باشد. دستگاه لیزر الکساندرایت یکی از معروف‌ترین انواع لیزر برای لیزر موهای زائد است. علاوه بر رفع موهای زائد، از لیزر الکس در پاک کردن تاتو، رفع لکه‌های پوستی و درمان قرمزی پوست نیز استفاده می‌شود.

لیزر الکساندرایت چیست؟

لیزر الکساندرایت، نوعی لیزر موهای زائد بدن است که یک پرتوی نور پر انرژی را از درون یک کریستال الکساندرایت منتشر می‌کند. هنگامی که لیزر از درون کریستال الکساندرایت عبور می‌کند، یک پرتو نور با طول موج 755 نانومتر را تولید می‌‌کند. رنگ نور لیزر قرمز است. لیزر الکساندرایت می‌تواند در حالت کیو سوئیچ تنظیم گردد که این باعث تولید یک پرتو نور پر انرژی با پالس‌های کوتاه می‌شود. همین ویژگی لیزر موهای زائد بدن باعث از بین رفتن موهای زائد می‌گردد.

کاربرد

از لیزر الکساندرایت برای رفع موهای زائد در نواحی مختلف بدن استفاده می‌شود، از جمله:

 • زیر بغل
 • پشت
 • قفسه سینه
 • پاها
 • منطقه بیکینی (زن و مرد)
 • لب بالا
 • چانه
 • خط ریش
 • سر

علاوه بر از بین بردن موهای زاید ، لیزر الکساندرایت برای موارد زیر نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد:

 • درمان لکه‌ها و کک مک پوست
 • درمان رگ‌های عنکبوتی
 • درمان لکه‌های ماه گرفتگی
 • پاک کردن تتو

روش

سیستم رفع موی زائد لیزر الکساندرایت به روش مشابه با سیستم لیزر روبی عمل می‌کند. طول موج لیزر مورد استفاده در این سیستم 755 نانومتر است که در قسمت قرمز، مادون قرمز طیف نور قرار دارد. این طول موج لیزر مانند لیزر روبی است که عمدتاً توسط ملانین و فولیکول مو (به جای بافت‌های اطراف) جذب می‌شود. استفاده از سیستم لیزر الکساندرایت رفع موی زائد بسیار معمول است و احتمالاً شما این سیستم را در میان درمان‌های ارائه شده در بسیاری از کلینیک‌های لیزر موی زائد دیده‌اید. سیستم لیزر الکساندرایت سریع‌ترین نوع درمان لیزر موجود در بازار برای از بین بردن موهای زائد بدن است. بهترین نتایج سیستم الکساندرایت در کسانی دیده می‌شود که دارای پوست روشن مایل به زیتونی، به خصوص پوست بسیار روشن هستند. سیستم لیزر الکساندرایت همچنین می‌تواند بر روی پوست افراد زال و دارای پوست کک و مکی (که بسیاری از سیستم‌های لیزر برای آنها مؤثر نیست) مورد استفاده قرار گیرد.

مزایای این دستگاه

فن‌آوری مووئو: به تمام معنی فوق‌العاده!

شرکت دکا از فن‌آوری نوینی در زمینه لیزر موهای زائد بهره می‌گیرد؛ دستگاه لیزر موتوس اکس (MOTUS AX) فراتر از یک محصول جدید است. این ایده نوین بر پایه چهار مفهوم اصلی کارآیی، سرعت، ایمنی و سادگی شکل گرفته است.

کارآمدی ابتکار فنی

پوست، انرژی منتشر شده از دستگاه لیزر موهای زاید با طول موج مرئی و نزدیک به تابش مادون قرمز را تا حد زیادی منعکس می‌کند. در نمودار پایین بازتاب پذیری پوست در طول موج‌های مختلف و حجم‌های متفاوت ملانین نشان داده شده است. برای مثال در طول موج 755 نانومتری لیزر الکساندرایت درصد بازتاب پذیری با ملانین 8 درصد (متناسب با رنگ پوست نوع 2) بیش از 50 درصد است. از دست دادن این میزان انرژی در طول درمان قابل ملاحظه است که علت اصلی آن به تغییرات بالای قابلیت بازتاب بین پوست و هوای پیرامون مربوط می‌شود.

سری دستگاه مووئو با هدف حل کردن این مشکل طراحی شده است. فن‌آوری ابداعی شرکت دکا کوپلینگ (جفت شدگی) لیزر ـ پوست را با دو برابر کردن ارسال انرژی، با میزانی از کارایی انرژی بهینه کرده است که پیش از این غیرقابل تصور بود. نوک یاقوت کبود سری دستگاه که با پوست در تماس است، تغییر در شاخص بازتاب را با کاهش دادن اتلاف انرژی بازتابی را برای رفع موهای زائد با لیزر  کمتر می‌کند. سری دستگاه دارای سیستم داخلی خنک کننده پوست است. نوک یاقوت کبود سری دستگاه در 15 درجه سانتیگراد خنک می‌شود تا بیمار کاملاً راحت باشد.

دستگاهی با مزایای فوق‌العاده و بدون محدودیت

شرکت دکا ضمن حفظ تمام مزایا بر محدودیت‌ها و دشواری‌های الکساندرایت قدیمی برای رفع موهای زائد غلبه کرده است. فن‌آوری مووئو با استفاده از حرکت‌های ساده و یکنواخت روی ناحیه مشخص به سرعت موهای زائد را با سری یاقوت 20 میلی متری خود از بین می‌برد. عبور دادن مکرر لیزر روی ناحیه‌ای کوچک دمای بخش‌های اصلی مو را به تدریج بالا می‌برد و به این ترتیب مو به شیوه‌ای بدون درد تخریب می‌شود، بدون آن که اثرهای جانبی و عوارضی مانند سوزش یا تغییر رنگ به وجود بیاید.

یک روش برای همه: سهولت استفاده

روش انجام عمل بسیار ساده است: دستگاه به صورت خودکار سری تنظیم شده روی حالت مووئو را شناسایی می‌کند. نرم افزار ساده و کاربر پسند و پایگاه داده یکپارچه انتخاب سریع پارامترهای درمان را برای هر نوع رنگ پوست، ناحیه‌های مختلف و نوع مو ممکن می‌سازد. اکومولاتور (انباشتگر) انرژی دریافتی را در طول درمان نشان می‌دهد و پیام صوتی هشدار دهنده پس از رسیدن به نقطه نهایی مطلوب به کاربر ارسال می‌شود. پس از آن می‌توان درمان پوست ناحیه دیگر را شروع کرد. زمان درمان ناحیه‌ای به بزرگی 10 در 10 سانتی متر با توجه به دامنه‌های موجود شدت انرژی و فرکانس حدود 25 ثانیه طول می‌کشد. فن‌آوری مووئو سریع و نحوه استفاده از آن آسان است و کاربران متعدد در نقش‌های مختلفی چون پزشک، دستیار پزشک یا پرستار می‌توانند به سرعت کار با آن را فرابگیرند.

عوارض جانبی

برای کسانی که پوست بسیار تیره دارند، احتمال خطر کمی برای هیپوپیگمنتاسیون (کاهش رنگ‌دانه‌های پوست) در منطقه تحت درمان وجود دارد. همان‌طور که در بالا ذکر شد، بهترین نتایج درمان لیزر الکساندرایت در بیماران دارای پوست تیره بدست می‌آید. بروز درد در طول درمان با لیزر شایع است، اما معمولاً این درد نسبتاً کم است. اغلب از یک ژل خنک کننده در ناحیه تحت درمان استفاده می‌شود که به کاهش درد و جلوگیری از تورم کمک می‌کند. اغلب کمی ورم و خارش بعد از لیزر وجود دارد که بعد از چند روز برطرف خواهد شد. پوست ممکن است قرمز شود، اما پوست تحت درمان تنها زمانی خواهد سوخت که لیزر به طریق نادرست استفاده شود. احتمال بسیار اندکی (10٪) برای بروز کبودی وجود دارد که در صورت وقوع، خود به خود محو خواهد شد. لیزر الکسندارایت سرطانزا نیست و باعث ایجاد سرطان پوست نمی‌شود. درصورت حساس بودن پوست روش IPL نیز برای از بین بردن موهای زائد وجود دارد که بیمار عملیات درمان را کمتر احساس خواهد کرد.

هزینه

قیمت و هزینه لیزر موهای زائد بسته به عواملی از قبیل وسعت ناحیه ای تحت درمان، نوع لیزر و تعداد جلسات درمانی مورد نیاز برای هر شخص متفاوت است. برای مشاوره در مورد رفع موهای زائد با لیزر و آگاهی از قیمت ها می توانید با شماره های مندرج در سایت تماس بگیرید.

لیزر موهای زائد صورت و بدن یک روش دائمی و بی خطر برای از بین بردن و رفع موهای زاید بدن و صورت می باشد. لیزر بهترین راه درمان موهای زائد در تمام نواحی بدن و صورت از جمله چانه، پشت لب، گونه، گردن، دست، پا، کمر و … می باشد. در این با تقبل هزینه لیزر موهای زائد ، روش نور لیزر فقط ریشه موهای زاید را تحت تاثیر قرار داده و به نواحی مجاور پوست و بافت های عمیقتر بدن صدمه ای را وارد نمی کند و تا کنون عوارضی بجز قرمزی و التهاب چند روزه پوست برای این روش درمانی گزارش نشده است. تعداد جلسات درمانی مورد نیاز برای هر فرد در اولین مراجعه وی به کلینیک مشخص می شود.

منابع:

tehrancosmetics.com، drvaez.ir، آرتیمان، سیمرغ، tehranskin.com، بیتوته، drmahdavinia.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *