لیزرموهای زائد گوش و بینی:روشی موثر و همیشگی بدون درد و عوارض

لیزر گوش و بینی

داشتن موی گوش و بینی فقط مختص پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها نیست. بسیاری از افراد از داشتن موی گوش و بینی در سال‌های جوانی زندگی خود رنج برده‌اند. واقعیت این است که همه‌ی گوش‌ها و بینی‌ها مو دارند. این امر در واقع خوب است. پرزها بخش مهمی از سیستم محافظت گوش و بینی در مقابل آلاینده‌های بیرونی هستند اما گاهی اوقات این پرزها بر اثر بالا رفتن سن بلند، تیره و قابل مشاهده می‌شوند. پیشتر به غیر از کندن دردناک و کوتاه کردن با قیچی، هیچ گزینه‌ی حقیقی دیگری برای از بین بردن آنها نبوده است؛ اما امروزه لیزر از بین برنده موهای گوش و بینی برای مردان و زنان در دسترس است. این روش آسان بوده و درمان آن می‌تواند در وقت استراحت زمان ناهار شما انجام شود.

اگر در مورد خلاص شدن از شر موهای زائد گوش و بینی خود جدی هستید، لیزر از بین برنده موهای زائد در حال حاضر به عنوان موثرترین گزینه در نظر گرفته می‌شود. با این که لیزر نتایج دائمی الکترولیز را ندارد اما خطر آسیب دیدگی در آن بسیار پایین است. اگر می‌خواهید حداقل چند سال گوش و بینی بدون مو داشته باشید، لیزر از بین برنده موهای زائد ارزش هزینه کردن را دارد.

چگونه می‌توان موهای داخلی و بیرونی گوش و بینی را از بین برد؟


 وقتی که به از بین بردن موهای گوش (یا موهای بینی به دلیل اهمیت آن) می‌رسیم، بسته به اینکه می‌خواهید چقدر زمان و هزینه صرف کنید، و اینکه موها در کجا قرار دارند؛ گزینه‌های مختلفی وجود دارد. به عنوان مثال از بین بردن مو از نرمه گوش و بخش‌های خارجی آن، نسبت به از بین بردن موهای داخلی بینی یا کانال گوش به طور مستقیم، فرایند متفاوتی را می‌طلبد.برخی از گزینه‌های ممکن می‌توانند برای از بین بردن همه گونه‌های مو کاربرد داشته باشند، درحالیکه راه‌های دیگر، برای از بین بردن موهایی که روی سطح گوش و بینی می‌رویند بسیار خوب هستند، اما به طور قطع برای موهایی که خارج از آن‌ها می‌رویند مناسب نیستند. از سوی دیگر برخی روش‌ها مانند استفاده از تراشنده‌های موی بینی و گوش، تنها برای کانال گوش و سوراخ‌های بینی طراحی شده‌اند. بنابراین انتخاب روش درست، به محل دقیق رویش موها و حجم موهای زائد ناخواسته نیز بستگی دارد.

چگونه موهای گوش و بینی را به صورت دائمی از بین ببریم؟


چگونه موهای گوش و بینی را به صورت دائمی از بین ببریم

می‌توانید از لیزرها  برای درمان این مناطق استفاده کنید اما باید در انتخاب شخص انجام دهنده این درمان دقت کنید – این فرد باید بسیار ماهر و باتجربه باشد – و توصیه شده است در دفتر یک متخصص پوست یا جراح پلاستیک انجام شود. لیزرها برای بیشتر قسمت‌ها – که ما آنها را اندازه نواحی هدف می‌نامیم – و بزرگتر از مناطقی هستند که تحت درمان قرار می‌گیرند، مناسبند. در نتیجه تکنسین باید در چگونگی پوشش دادن مناطق تحت درمان خلاق باشد. این ناحیه می‌تواند با چند جلسه درمانی، درمان شود. باقی ماندن نتایج مورد نظر، مستلزم مراقبت است؛ چراکه لیزر از بین برنده مو دائمی نیست؛ بلکه درمانی برای کاهش موهای زائد است. برای بررسی دقیق اینکه آیا داوطلب مناسبی برای انجام این درمان هستید و این درمان برای شما بی‌خطر است یا خیر، دو یا چند پزشک را ملاقات کنید.

لیزر از بین برنده موی زائد چگونه کار میکند؟


لیزر از بین برنده موی زائد چگونه کار می‌کند

 دستگاه لیزر دستی، پالس نورانی روی پوست می‌فرستد تا رنگدانه‌های (رنگ) تیره موها را یافته و فولیکول مو را تخریب کند. 10 تا 14 روز بعد از درمان، موها شروع به ریختن خواهند کرد.  مو مراحل رشد مختلفی دارد : رشد، باقی ماندن و ریختن. از آنجا که همه موها به صورت همزمان در مرحله رشد، که لیزر در این مرحله بیشترین تاثیر را دارد، قرار ندارند؛ درمان چندگانه برای در بر گرفتن تمام موها لازم است. برخلاف سایر روش‌ها که می‌توانند به پرده ظریف گوش آسیب و صدمه برسانند، درمان لیزر از هیچ ماده شیمیایی استفاده نمی‌کند و همچنین کاملا مقرون به صرفه است.

مزایا و معایب لیزر از بین برنده مو چیست؟


مزایا 

برطرف کردن موهای بینی و گوش با لیزر چند مزیت دارد:

کاهش موها می‌تواند باعث ایجاد جهانی از تغییرات شود

از آنجا که ممکن است برای همیشه، پوست کاملا نرم و ابریشمی نداشته باشید، موها باید حداقل کمتر دیده شوند و نیاز کمتری به تراشیدن یا اپیلاسیون داشته باشند. برطبق ملاحضات کلینیک مایو، لیزرها می‌توانند تعداد موها را 40 تا 80 درصد کاهش دهند

رشد کم یا رشد نکردن موها برای درمان ضروری است 

 بسته به نوع لیزر، موها را می‌توان همان روز درمان یا تنها چند روز قبل از درمان، تراشید.

درمان لیزر از بین برنده مو، چندان زمانبر نیست. 

برخلاف روش الکترولیز که لازم است در آن هر فولیکول را به تنهایی درمان کرد، در روش لیزر می‌توان نواحی بزرگ را به یکبارگی تحت درمان قرار داد. درمان لیزر روی کمر تقریبا یک ساعت وقت می‌برد.

معایب 

موهای بینی در تصفیه هوای اطراف به ما کمک می‌کنند. حذف موهای بینی به کاهش عملکرد مکانیزم بینی می‌انجامد. از سوی دیگر، موهای بینی می‌توانند بدشکل باشند و کندن این موهای تیره می‌تواند منجر به عفونت مرگبار شود. موی بینی بیش از حد نیز می‌تواند باعث عملکرد بدتر بینی شود.

ممکن است زخم و تاول و سوزش ایجاد شود

اگرچه این اثرات چندان شایع نیستند اما همچنان عوارض جانبی احتمالی به حساب می‌‌آيند:  به ويژه اگر لیزر توسط یک فرد بی‌تجربه انجام شود.

این درمان ارزان نیست.

میانگین نرخ آن پایین است. هزینه‌های انجام لیزر بستگی به ناحیه هدف آن و میزان سهولت آن دارد.

برای هرکسی مناسب نیست.

از آنجا که لیزر تیرگی مو را هدف قرار می‌دهد، بهترین افراد برای این درمان کسانی هستند که پوست روشن و موهای تیره دارند. لیزرهایی نیز وجود دارند که برای افرادی که پوست تیره و موی تیره یا پوست روشن و موی روشن دارند، مناسب هستند؛ البته هنوز هم این تكنولوژي در حال پیشرفت است.

سوالات متداول 


کدام نوع لیزر برای متوقف کردن رشد موهای گوش مردان مناسب است؟

لیزر از بین برنده مو، یک گزینه عالی با حداقل آسیب و درد کم یا بدون درد ، برای مردان است. این گزینه در درمان موهای گوش، بسیار بی‌خطر و موثر است.  دایود، الکساندرایت و لیزرهای یاگ بهترین کارکرد را دارند. هزینه به ناحیه هدف، لیزر مورد استفاده و پزشک انجام دهنده درمان بستگی دارد. لیزر آئرولاز (Aerolase) یک گزینه فوق العاده خواهد بود. برای دستیابی به بهبودی و نتایج دراز مدت، مجموعه‌ای از درمان‌ها انجام خواهد شد. لطفا برای بررسی به یک متخصص مراجعه کنید.

هزینه لیزر حذف موهای زائد چقدر است؟

مقدار هزینه لیزر حذف موهای زائد به اندازه ناحیه درمانی بستگی دارد. اندازه ناحیه تحت درمان و سیستم لیزر حذف مویی که مورد استفاده قرار می‌گیرد نیز قیمت عمل لیزر موهای شما را تحت تاثیر قرار خواهند داد. این نیز مهم است که به یاد داشته باشید که تغییر طول درمان، به ناحیه هدف بستگی دارد. بسیاری از مراجعان به 4 تا 6 جلسه برای کاهش دائمی موهایی که روی صورت، پاها، کمر، بازوها، ناحیه تناسلی و سایر نواحی رشد کرده‌اند، نیاز دارند. بسیاری از عمل‌های لیزر رفع موهای زائد برای دستیابی به بهترین نتایج، مستلزم درمان‌های چندگانه هستند. می‌توان ثابت کرد که برای برخی، درمان لیزر حذف موهای زائد، در دراز مدت، ارزان‌تر از سایر روش‌های حذف موهای زائد است. با این حال، برای بسیاری از افراد پرداخت هزینه آن، بدون دریافت کمک مشکل است.

 

“کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است.”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *