لیزر موهای زائد زیر بغل: برای رفع دائمی موهای آزاردهنده زیر بغل

زیربغل

برخلاف پاها که بسیاری از خانم‌ها به صورت روزانه برای تراشیدن موی آن وقت صرف نمی‌کنند، ناحیه زیربغل منطقه ای از پوست است که عمدتا به صورت روزانه تراشیده خواهد شد. استفاده از روش‌های دیگر مانند استفاده از موم در این ناحیه و با توجه به ضخامت کمتر پوست به نسبت دیگر نقاط و همچنین حساسیت بیشتر آن، دردناک خواهد بود. بعلاوه، تراشیدن مکرر پوست زیربغل می‌تواند خشکی و آسیب زیادی در این ناحیه و همچنین مسائل دیگری مانند بوی زیربغل برداشتن روغن‌های طبیعی از پوست این ناحیه  و ترشح بیش از حد آن برای جبران نمودن این مشکل و ایجاد پریشانی برای خانم هایی که دغدغه‌های بهداشتی دارند، به همراه خواهد داشت. استفاده از داروها و محصولات ضدعرق و دئودورانت نیز می‌تواند هزینه بالایی به همراه داشته باشد. استفاده از لیزر موهای زائد در ناحیه زیربغل، موثرترین روش در دستیابی به آثار بلندمدت و رفع برخی از این مسائل که از دیگر روشهای حذف موهای زائد ناشی می‌شوند، به شمار می‌رود.

همانند دیگر روشهای حذف موهای زائد و بسته به چرخه رشد موی انسان، ممکن است به تعدادی جلسه درمانی معمولا بین 6 تا 12 جلسه و بسته به جنس موی شما نیاز داشته باشید. با توجه به اینکه ناحیه تحت درمان محدود است، جلسه درمانی نباید چیزی بیش از 15 تا 20 دقیقه طول بکشد. باید بدون درد (یا با درد اندک) و معمولا بدون عوارض جانبی باشد و معمولا نتایج حاصل، با توجه به اینکه از رشد مجدد موها پیشگیری می‌نماید، کاملا از لحاظ زیبایی شناسی مطلوب هستند.

مزایای حذف موهای زائد زیربغل با استفاده از لیزر


برای حذف موهای زیربغل، روشهای بسیار ساده تری از تراشیدن . یا استفاده از وم وجود دارد. معمولا تراشیدن زحمت زیادی ندارد، ولی استفاده از لیزردرمانی به این منظور دارای مزایای منحصر به فردی است. استفاده از موم، تراشیدن یا مو کن‌ها برای حذف موهای زائد همگی دارای هزینه‌های سنگینی هستند – حال می‌خواهد تیغ، کرم موبر یا محصولاتی مانند موم باشند. عدم استفاده از تراشین، موم یا استفاد از مو کن‌ها و موبرها در طولانی مدت می‌تواند هزاران دلار صرفه جویی را به همراه داشته باشد. بنا بر برخی منابع اطلاعاتی بهداشت و سلامت، رشد موی زیربغل بسیار سریع تر از دیگر نقاط بدن است. و این همان دلیلی است که به تمیز کردن مدام این ناحیه نیاز داریم.

شایان ذکر است که استفاده از لیزردرمانی منجر به حذف دائمی موهای زائدخواهد شد. اخیرا مطالعه ای نشان داده که 98 درصد زنان به طور مداوم، موهای پاها و / یا زیربغلشان را به روشهای مختلف حذف خواهند کرد و ارائه راه حلی دائمی برای این مساله، می‌تواند تسکین قابل توجهی برای بخش عظیمی از زنان باشد. تراشیدن سریع و راحت است، اما به سرعت نیز بازخواهد گشت و لیزر مو می‌تواند پایانی بر این لحظات خجالت آور بگذارد. حذف موی زائد با استفاده از لیزر امکان داشتن پوستی بدون مو، نرم و دائمی پس از طی جلسات درمانی را برای شما فراهم خواهد نمود و دیگر دلیلی ندارد که راجع به بیرون رفتن با آستین کوتاه نگران باشید. یک مزیت منحصر به فرد فناوری لیزر بخصوص برای زیربغل اینست که می‌توانید از شر ظاهر تیره تر این قسمت که اصولا در میان تمامی افراد رایج است، خلاص شوید. حذف موی زیربغل با استفاده از ظاهری تمیز و نرم را به شما ارائه خواهد نمود.

راهنمای پیش از درمان لیزر موهای زائد زیربغل


به منظور لیزر موهای زائد زیر بغل، خوب است که از توصیه هایی که متخصص کرده پیروی کنید تا برای روند درمانی آماده باشید. مدت زمان آماده سازی پیش از اولین ملاقاتتان، چیزی در حدود 4 هفته است. متخصص توصیه هایی از بایدها و نبایدها، به منظور هرچه بهتر آماده شدن برای درمان خواهد داشت.

 • توصیه می‌شود که از 4 هفته پیش از شروع روند درمانی، حمام آفتاب نگیرید. همچنین به صورت روزانه از کرم‌های ضد افتاب استفاده شود. در پوستهای تیره تر و برنزه شده نیز باید از کرمهای ضدآفتاب استفاده شود تا به نتایج بهتری از درمان دست پیدا کنند. هر چه پوستتان در این روند روشن تر باشد، به نتایج بهتر و طولانی مدت تری دست خواهید یافت.
 • باید از هرگونه موم، مو کن و الکترولیز پیش از لیزر موی زائد خودداری شود. این فرایندها فولیکل‌های مو را حذف می‌کنند و بر روی ریشه تاثیر می‌گذارند و از کارایی موثر فرایند درمانی جلوگیری می‌نماید.
 • ممکن است بخواهید عکس‌هایی از نتایج درمانتان داشته باشید. این به معنای عکس برداری از پوست، قبل و بعد از هر جلسه درمان است. برخی از شیوه‌ها ممکن است این کار را برای شما انجام دهند و بهتر است که از پیش بپرسید.
 • باید با متخصص‌تان راجع به درد ناشی از درمان سوال کنید و برنامه ای برای تسکین درد، پیش از شروع آن داشته باشید. این می‌تواند شامل بی حسی‌های موضعی شود. با اینحال لیزردرمانی برای اکثر افراد دردناک نیست و تنها سوزش اندکی احساس می‌کنند.

یک هفته پیش از حذف موی زائد زیربغل با استفاده از لیزر

معمولا می‌توانید بلافاصله پس از انجام جلسه درمانی‌تان به زندگی عادی برگردید. اگر می‌خواهید کاملا ایمن باشید و یا نگران هر گونه قرمزی یا تورمی هستید، می‌توانید مدتی را از کار مرخصی بگیرید و برنامه هایی برای نقاهت در نظر بگیرید.

روز قبل از لیزر موهای زائد

تا روزی که قرار است روند درمانیتان را آغاز نمایید، می‌توانید پوستتان را بتراشید و از موکن استفاده کنید. متخصص به شما خواهد گفت که روز قبل از جلسه درمان، منطقه مورد نظر را بتراشید. این عمل مو را از بین می‌برد ولی هیچ آسیبی به فولیکل‌ها وارد نمی‌کند و برای لیزرموهای زائد مفید خواهد بود.

روز جلسه لیزر موهای زائد

در روز آغاز روند درمانی نباید هیچگونه دئودورانت، عطر یا کرمی استفاده نمایید. دستورالعمل‌های آماده سازی مشخصی وجود دارد که در روز آغاز روند درمانی رخ خواهد داد و عبارتند از:

 • هر گونه کرم یا محصولاتی (مانند موارد آرایشی، کرم‌های بهداشتی یا لوسیون بدن) پاک می‌شوند تا پوست برای روند درمانی آماده شود.
 • ممکن است یک بی حسی موضعی در منطقه زیربغل مورد استفاده قرار بگیرد.
 • اگر هنوز نگران درد ناشی روند درمان هستید می‌توان از مسکن‌های خوراکی، کمی پیش از ملاقاتتان استفاده کنید.

فرایند لیزر موهای زائد


فرایند

 • پوست زیربغلتان برای حصول اطمینان از اینکه هیچگونه کرم، لوسیون، دئودورانت یا عطری بر روی آن نباشد، با الکل پاک می‌شود. برای کمک به این روند سعی کنید که آن روز از چیزی استفاده نکنید. همچنین از آنجاییکه الکل، هرگونه ذرات کثیفی را از محل پاک می‌کند، استفاده از آن می‌تواند از عدم وقوع هرگونه عفونتی اطمینان حاصل نماید.
 • عینک ایمنی به شما اهدا خواهد شد. این عینک از صدمات ناشی از لیزر بر روی چشمانتان که می‌تواند منجر به مشکلات بینایی شون پیشگیری می‌نماید. ضروری است که این عینک‌ها را بزنید.
 • گاهی اوقات ممکن است که از کرم بی حسی به منظور پیشگیری از درد استفاده شود، با اینحال در اکثر مواقع چنین نخواهد بود چرا که اصولا درد واقعی وجود نخواهد داشت. می‌توانید احساس سوزش ناشی از ضربه نوار پلاستیکی را تصور کنید. عموما این به شما بستگی دارد که آیا از کرم استفاده کنید یا خیر، ولی اگر نگران درد هستید می‌توانید از آن استفاده نمایید تا به روند درمانی اعتماد داشته باشید.
 • متخصص، پوست شما را امتحان خواهد نمود و سپس دستگاه را برای آن تنظیم خواهد نمود تا در درمان از موج مناسب استفاده شود.
 • درمان آغاز می‌شود، احساس خارش آغاز می‌شود و تاثیر امواج نوری لیزر بر روی موهای ناحیه مشخص خواهند شد. طول این فرایند به منطقه تحت درمان بستگی داشته و با متاثر شدن موها، به نوعی بوی سوختگی بلند خواهد شد.
 • پض از اتمام محل مورد نظر، پوست را به آرامی و با حوله ای خشک تمیز کنید. پوست ممکن است بلافاصله پس از فرایند، کمی متورم و قرمز شود؛ با این وجود در یک روز برطرف خواهد شد.

امواج نوری لیزرها، ملانین فولیکلهای مو را تحت تاثیر قرار می‌دهد و بنابراین مایقی پوست تحت تاثیر قرار نمی‌گیرند. متاسفانه این لیزر تمامی فولیکل‌های مویی را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد، چرا که در هر زمان 20 درصد موها در دوره استراحت قرار دارند و توسط امواج  نوری لیزر متاثر نمی‌شوند. لیزر موهای زائد، راه حلی طولانی مدت برای مشکلات مویی شماست و می‌تواند با بیش از 6 جلسه درمانی، به شکل دائمی در بیاید.

ایمنی حذف مو با لیزر


یافتن کلینیک لیزر موهای زائد

درمان به شیوه لیزر موهای زائد، وقتی توسط افراد متخصص و مجرب انجام شوند نسبتا ایمن خواهد بود. لیزرها می‌توانند خطرناک باشند و منجر به آسیبهایی جدی شوند، بنابراین در نظر گرفتن مسائل ایمنی در تصمیم برای انتخاب روش درمانی لیزر موهای زائد ضروری است. ایمنی لیزر مسئولیت متخصص است و باید پیش از متقبل شدن هرگونه درمان، از دانش متخصص منتخب راجع به ایمنی لیزر مطمئن شوید.

ایمنی چشم

چشمان از مناطقی است که در زمان استفاده از لیزر باید کاملا مراقب آنها باشید. مراقبت از چشمان ضروری بوده و باید در طول جلسه درمانی کاملا پوشیده شوند. پوشش مورد استفاده در این فرایند باید به شکلی باشند که در مقابل طول موج بکار گرفته شده توسط لیزر ایمن باشند، در غیر اسنصورت شما همچنان در خطر خواهید بود. لیزرهای استفاده شده به نحوی طراحی شدند که عمیقا در پوست و تا فولیکل مو نفوذ کنند و قابلیت جذب بالایی دارند، بنابراین در صورتیکه چشم در معرض آن قرار بگیرد، خطر بالایی برای شبکیه چشم محسوب می‌شود. معمولا از این روش برای حذف موهای منطقه زیر ابرو توصیه نمی‌شود. این مهم و پوشش چشم، امکان آسیب به چشم را به حداقل می‌رساند.

ابزارهای خنک کننده

ممکن است در استفاده از ایزارهای خنک کننده پس از جلسه درمانی حذف موهای زائد با استفاده از لیزر، عفونت هایی رخ دهد. می‌توان از این مساله و با کمک ضدعفونی نمودن بخشهایی از دستگاهها که در تماس با پوست قرار خواهند گرفت، پیشگیری نمود. حتی اگر خطر ابتلا به عفونت در این روش بسیار اندک باشد، همچنان امکان وقوع آن وجود دارد و بنابراین اقدامات بهداشتی مناسب در پیشگیری از آن ضروری است. همچنین امکان بروز سوختگی‌های برودتی با استفاد از سیستمهای خنک کننده دینامیکی بخصوصی (Candela) وجود دارد. همچنین امکان تیره شدن پوست نیز وجود دارد. طیف پوست‌های تیره‌تر بیشتر در معرض برخی مسائل در مقایسه با پوستهای روشن تر هستند. می‌توان با نظارت محتاطانه در استفاده از ابزارهای خنک کننده از استفاده بیش از حد بر روی پوست، از این موارد پیشگیری نمود.

بوها

زمانی که فولیکل‌های مویی با لیزر مورد درمان قرار می‌گیرند، این روند درمانی بویی تولید خواهد نمود. این بو معمولا چیزی شبیه به بوی گوگرد دارد. زمانی که این بو به مقدار زیاد تولید شود، این بوی شبیه به گوگرد می‌تواند قوه تنفسی (بینی، گلو و …) را اذیت کند. برای پیشگیری از وقوع این مساله و باقی ماندن بو در فضای اتاق درمان، باید از سیستم تهویه و مکش دود بسیار خوبی استفاده شود.

دانش ایمنی متخصص

ضروری است که فرد متخصص که وظیفه لیزردرمانی را به عهده دارد، فردی مجرب در رابطه با ایمنی لیزر باشد و از دانش کافی برخوردار باشد. آنها باید به خوبی راجع به خطرات لیزرها آموزش دیده باشند و باید دانش خوبی از تمامی روندهای درمانی پیشنهادی با استفاده از لیزر و مسائل ایمنی که در هرکدام از آنها وجود دارند، را داشته باشند. همچنین لازم است که وی شما را پیش از شروع جلسه درمانی، از خطرات همراه با روشی که انتخاب نموده اید آگاه سازد. این مسائل می‌تواند در فرم مشاوره در جلسه اولیه، در نمودارها و اطلاعیه‌های نمایش داده شده یا در کتابچه یا دفترچه ای که برای اطلاعات شما تهیه شده، قرار گرفته شده باشد.

مشاور مراقبت در برابر لیزر

باید جلسه ای با مشاور مراقبت در برابر لیزر در کلینیک حذف مو برگزار شود. وظیفه این مشاور، توصیه راجع به مسائل ایمنی مرتبط با لیزرها، حصول اطمینان از استفاده ایمن از لیزرها، توصیه به کمک در دستیابی به مطابقت با قوانین ایمن قابل اجرا و ارضای مقامات نظارتی است.

فاکتورهای موثر بر درد ناشی از حذف مو با استفاده از لیزر


موثر

روش‌های متفاوتی برای توصیف حس حذف مو با استفاده از لیزردرمانی وجود دارد. یکی از این روشها به این شکل است که مثلا بگوییم حسی شبیه به ضربه به پوست با یک تکه لاستیکی کشیده شده است. اندازه منطقه مورد نظر نیز بر روی اینکه دردی حس کنید یا خیر، تاثیر خواهد گذاشت. اگر منطقه درمانی کوچکتری تحت درمان قرار بگیرد، درد کمتری نیز حس خواهید کرد؛ این در مقایسه با حالتی که موی منطقه بزرگتری را با لیزر حذف کنید، درد بسیار کمتری خواهد داشت.

نوع پوست و موی شما بر مقدار دردی که حس خواهید نمود، تاثیر می‌گذارد. اگر پوست تیره‌تری داشته باشد، رنگدانه‌های بیشتری از افراد دارای پوست روشن تر در پوست و موی خود خواهید داشت. از آنجاییکه لیزرها به رنگدانه‌های پوست جذب می‌شود، شما بیشتر مستعد احساس درد خواهید بود. همچنین افراد دارای موهای زبرتر و تیره تر، درد بیشتری حس خواهند نمود.

معمولا درد ناشی از حذف مو با استفاده از لیزر کمی پس از پایان جلسه اتمام خواهد یافت. در کل درد با هر جلسه ای که می‌گذرانید، قابل تحمل تر می‌شود و کاهش پیدا می‌کند.

تحمل درد حذف مو توسط لیزر برای اکثر افراد ساده است، اما اگر فکر می‌کنید که این روش درمان برای شما دردناک باشد، گزینه‌های مختلفی وجود دارد. باید با متخصص مربوطه راجع به تسکین درد صحبت نمایید و برنامه ای برای درمان خود داشته باشید.

روش‌های کنترل نمودن هر گونه درد (h3)

روشهای متفاوت بسیاری برای تسکین هر گونه درد و ناراحتی حس شده از درمان با استفاده از لیزر وجود دارد و می‌توان آنها را به کار گرفت. معمولا برای تسکین دردهای ناشی از لیزردرمانی از کرمهای بی حسی استفاده می‌شود. EMLA یکی از انواع این کرمها است. معمولا 30 دقیقه پیش از شروع فرایند، این کرم را به محل مورد نظر می‌زنند تا پیش از آغاز لیزردرمانی، اثر کرده باشد. مسکن‌های خوراکی را می‌توان اندکی پیش از آغاز حذف مو توسط لیزردرمانی استفاده نمود تا هر گونه درد و ناراحتی که ممکن است از این روند پیش بیاید نیز رفع شود. یخ نیز از دیگر مواردی است که پیش از آغاز لیزردرمانی می‌تواند به کار بسته شود. استفاده از اینها پیش از شروع روند درمانی، می‌تواند ناحیه مورد نظر را بی حس نموده و هر گونه درد آن را کنترل نماید.

سوالات متداول


آیا حذف موی زیربغل با استفاده از لیزر دائمی است؟

 

دائمی

نتایج این نوع درمان، بین افراد مختلف متفاوت بوده و اینکه این نتایج تا چه مدت زمانی باقی خواهد ماند به خوبی واکنش شما به روند لیزردرمانی بستگی خواهد داشت. معمولا در اکثر افرادی که تحت درمان با لیزر قرار گرفته اند، کاهش رشد همیشگی مشاهده شده است. هر چه تعداد جلساتی که تحت لیزر قرار گرفته اید، بیشتر شود، احتمال اینکه به دوره طولانی تری از بدون مویی دست پیدا کنید بیشتر خواهد شد. ممکن است رویش دوباره ای از فولیکل‌های قرار گرفته تحت لیزر رخ دهد و تکرار جلسات درمان در آینده برای دستیابی به بدن بدون مو مورد نیاز خواهد بود. مهم است که تمامی جلسات درمانی مشخص شده توسط متخصص لیزردرمانی را بگذرانید تا به بهترین نتیجه در حذف مو برسید؛ احتمال داشتن دوره طولانی تری از تمیز بودن بدن از مو، بدون تکمیل نمودن جلسات مشخص شده اندک خواهد بود.

هزینه متوسط حذف موی زیربغل با استفاده از لیزر چقدر است؟

هزینه لیزردرمانی برای حذف مو به طرز قابل ملاحظه ای متفاوت خواهد بود و به مواردی همچون ناحیه ای که باید تحت درمان قرار بگیرد، تعداد جلسات مورد نیاز، مقدار موی درگیر در این فرایند و حتی نوع لیزری که مورد استفاده قرار می‌گیرد، بستگی دارد. هزینه کلینیک‌های لیزردرمانی مختلف، متفاوت خواهد بود. برخی با توجه به مدت زمان هر جلسه درمانی هزینه را دریافت خواهند نمودف بدین معنا که سطح رشد مو و سرعت متخصص و لیزر دارای اهمیت بالایی خواهد بود. برخی دیگر هزینه‌های ثابتی به ازای هر جلسه و صرف نظر از مقدار مو در منطقه مورد نظر یا مدت زمان مورد نیاز، دریافت خواهند نمود. نهایتا، برخی دیگر کلینیک‌ها به ازای هر پالس لیزر به کار گرفته شده در جلسه، هزینه دریافت می‌نمایند. در این روش و با توجه به اینکه مقدار موی باقی مانده در هر جلسه کاهش خواهد یافت، منجر به کاهش هزینه‌ها به ازای هر جلسه درمانی می‌شود.

کپی فقط با ذکر لینک و منبع بلامانع است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *